پیام رئیس سازمان امور عشایر ایران به مناسبت “روز ملی روستا و عشایر”

رئیس سازمان امور عشایر ایران در پیامی به مناسبت “روز ملی روستا و عشایر” عنوان کرد: امروز عشایر به ­عنوان نماد ایثار و سلحشوری، مولد و موثر در خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور و به­ عنوان حافظان، حاملان و میراث­داران فرهنگ و ارزش ­های اصیل ایرانی ـ اسلامی مطرح هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده رئیس سازمان امور عشایر ایران به مناسبت ۱۵ مهرماه “روز ملی روستا و عشایر” پیامی صادر کرد. مشروح این پیام به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نگاه بسیار متعالی امام خمینی (ره) و سایر مسئولین نظام جمهوری اسلامی به جامعه معزز عشایری، منشاء اثرات و خدمات ارزنده ­ای به این جامعه پرتلاش و تولیدکننده شده است. امروز عشایر به ­عنوان نماد ایثار و سلحشوری، مولد و موثر در خودکفایی و تامین امنیت غذایی کشور و به­ عنوان حافظان، حاملان و میراث­داران فرهنگ و ارزش­ های اصیل ایرانی ـ اسلامی مطرح هستند و با تامین بیش از ۲۵ درصد از گوشت قرمز و مواد پروتئینی دامی و تولید ۳۵ درصد از صنایع دستی کشور با وجه تاریخی و هویتی منحصر بفرد، جایگاه تاثیرگذاری در مناسبات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مشارکت سیاسی کشور دارند.

جامعه عشایری کشور همچنین با تقدیم بیش از یازده هزار و ۲۰۰ شهید گلگون­ کفن نقش بی­ بدیلی در حفاظت و حراست از این مرز و بوم داشته­ اند و سردار شهید “سپهبد قاسم سلیمانی” به عنوان سیدشهدای عشایری، سمبل ایثارگری جامعه عشایری می باشد.

وظیفه خطیر رسیدگی و خدمات رسانی هدفمند و موثر برای بهبود زیرساخت­ها و افزایش شاخص­ های توسعه­ ای در مناطق عشایری برعهده سازمان امور عشایر ایران به عنوان متولی اصلی خدمات رسانی به عشایر می باشد که امید است با همدلی و همراهی بیش از پیش دستگاه­ های سیاستگذار، برنامه ریز و اجرایی، شاهد پیشرفت و توسعه روزافزون در زندگی، فعالیت، درآمد و بهبود رفاه در مناطق عشایری کشور باشیم.

اینجانب به عنوان خادم جامعه عشایری کشور، ۱۵ مهر ماه “روز ملی روستا و عشایر” را به روستاییان عزیز و بویژه جامعه زحمتکش و غیور عشایری کشور تبریک عرض نموده و توفیق هرچه بیشتر خدمت به این قشر زحمتکش را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

                                                                                                                                                                                                                      عباس پاپی زاده

                                                                                                                                                                                                             رئیس سازمان امور عشایر ایران

  نظرات