نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی: باید برای حفظ فرهنگ عشایر یک کار ماندگار انجام بدهیم

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: باید برای حفظ فرهنگ عشایر یک کار ماندگار انجام بدهیم چرا که با ماندگار کردن عشایر خودمان را ماندگار می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در مراسم معارفه سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران، اظهار داشت: فرهنگ عشایر از سرمایه های ملی کشور است و باید سندی برای ده سال آینده زندگی عشایر تهیه شود.

وی گفت: عشایر قشر مظلومی هستند که از بعد اقتصادی تولید سالم دارند و کم هزینه هستند و کارکنان امور عشایر خدمت یه یک قشر مظلوم می کنند و خداوند زحمات شما را می بیند و تلاش حکیمانه شما منشا اثر در زندگی عشایر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی تاکید کرد: باید یک کار کارستان برای جامعه عشایری انجام دهیم و یک دایره المعارفی از عشایر تهیه کنیم و از نکات مثبتی که کشورهای دنیا با عشایرشان انجام داده اند نیز استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: استعداد فرزندان عشایر زیاد است و در عرصه های علمی نمونه های زیادی از عشایر داریم و برخی از علمای بزرگ ما نیز عشایر هستند و اگر روی عشایر سرمایه گذاری کنیم نتیجه های خوبی در حوزه های علمی، اقتصادی و فرهنگی خواهیم گرفت.

وی اظهار داشت: ماموریت و وظیفه ما در حوزه نمایندگی ولی فقیه حمایت از مجموعه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان های تابعه است که این حمایت ها گاه علمی و فرهنگی و گاه از زوایای دیگر صورت می گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: سربلندی امروز ایران را مدیون پیروزی انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) و توفیقات خداوند متعال هستیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: در شرایطی که همه دنیا از شاه حمایت می کردند انقلاب اسلامی یک معجزه و نعمت بود که باید قدر این انقلاب را بدانیم چرا که کفران نعمت انسان را مبتلا می کند.

وی اضافه کرد: این از نعمت های بزرگ الهی است که با وجود دشمنانی که داریم امروز کشور ما از امنیت برخودار است، گفت: باید در این ایام از عشایر قدردانی و حمایت کنیم و ما هم در حوزه نمایندگی ولی فقیه وظیفه داریم در خدمت عشایر باشیم.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در پایان این مراسم حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین “افشار حاتم پور” را به عنوان سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایرانبه وی ابلاغ و از زحمات حجت الاسلام و المسلمین “حمزه کلانتری” مسئول پیشین حوزه نمایندگی ولی فقیه در این سازمان قدردانی و تقدیر کرد.

عشایر در خط مقدم مبارزه اقتصادی با دشمن هستند

مسئول پیشین حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز که با حکم نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی در کشور برزیل منصوب شده است، در این مراسم در ارتباط تلفنی از برزیل با اشاره به اینکه کار کردن برای عشایر عبادت است، گفت: یکی از افتخاراتم این است که مدتی را در خدمت جامعه عشایری بودم و این را برای خودم عبادت می دانم.

حجت الاسلام حمزه کلانتری اظهار داشت: عشایر همواره باعث ثبات کشور و بازویی قوی برای دین و مراجع دینی بوده اند و یکی از ارکان قیام مشروطیت همین عشایر غیور بختیاری بودند.

وی با اشاره به اینکه عشایر بیش از ده هزار شهید تقدیم انقلاب کرده اند و بسیاری از سردارهای جبهه و جنگ از این قشر غیور بوده اند، افزود: عشایر در پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ آن نقش بی بدیلی داشته اند و امروز نیز در خط مقدم مبارزه اقتصادی با دشمن هستند و بسیاری از مرزهای کشور نیز توسط عشایر غیور محافظت می شود.

کلانتری توجه به مسائل فرهنگی عشایر را ضروری عنوان کرد و گفت: فرهنگ عشایر ویترین این جامعه است که باید آن را معرفی کنیم که اگر این کار را انجام دهیم اقتصاد عشایر نیز توسعه خواهد یافت.

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام افشار حاتم پور سرپرست جدید حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان امور عشایر ایران نیز در سخنانی با قدردانی از حسن اعتماد نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، گفت: با تمام وجود زندگی عشایر را لمس کرده ام چراکه خودم از روستاهای عشایری لرستان هستم و با دغدغه ها و گرفتاری ها و مشکلات عشایر آشنایی دارم.

وی با بیان اینکه عشایر دین بزرگی بر گردن همه ما دارند، اظهار امیدواری کرد بتوانیم کارهای ماندگاری برای عشایر انجام دهیم و خادم صدیقی برای آنان و کشور باشیم.

  نظرات