با مصوبه شورای عالی اداری شورای عالی عشایر و توسعه روستایی تغییر نام داده شد

بر اساس مصوبه شورای عالی اداری “شورای عالی عشایر و توسعه روستایی” به “شورای عالی جهاد سازندگی، عشایر و توسعه روستایی” تغییر نام داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، شورای عالی اداری در یکصد و هشتادو هفتمین جلسه در ۱۶ بهمن امسال به استناد  بند ۷ ماده ۱۱۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، به منظور تحقق منویات رهبری در احیای جهاد سازندگی و مردمی سازی امور و گسترش مدیریت جهادی در خدمت‌رسانی به محرومان از طریق انتظام بخشی، هم‌افزایی و هماهنگی بین بخش‌ها و نهادهای حکومتی و دولتی و تشکل‌های خودجوش مردمی و با هدف فعال‌سازی ظرفیت‌های مناطق مستعد، رفع فقر و گسترش عدالت و پیشرفت در عرصه‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی، امنیتی- انتظامی، خدماتی- عمرانی در مناطق کمتر توسعه یافته، روستاها و مناطق عشایری کشور تغییر نام “شورای عالی عشایر و توسعه روستایی” را تصویب کرد.

با توجه به این مصوبه، “شورای عالی عشایر و توسعه روستایی” به “شورای عالی جهادسازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی” تغییر نام داده شد.

براساس ماده ۲ این مصوبه، “شورای عالی جهاد سازندگی، عشایر و توسعه روستایی” به ریاست رئیس‌جمهور و در غیاب او معاون اول رئیس‌جمهور به عنوان نائب رئیس شورا تشکیل خواهد شد.

برخی از اعضای این شورا عبارتند از: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس‌جمهور (دبیر)، وزرای جهاد کشاورزی، کشور، تعاون، میراث فرهنگی و و وزارت صمت، فرمانده‌هان نیروی انتظامی و ارتش، رئیس سازمان‌های برنامه و بودجه، بسیج سازندگی، بسیج مستضعفان، بنیاد مسکن، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، کمیته امداد، جمعیت هلال احمرو هفت نفر از صاحبنظران و نمایندگان تشکل‌های جهادی مردم نهاد فعال در حوزه روستایی و عشایری.

  نظرات