با موافقت کمیسیون تلفیق مجلس ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان آبرسانی به عشایر اختصاص یافت

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اختصاص ۱۰۰۰ میلیرد تومان برای نوسازی ناوگان آبرسانی و حمل و نقل امور عشایر موافقت کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، علی کریمی فیروزجائی عضو هیات رئیسه مجلس و رئیس فراکسیون عشایری از موافقت اعضای کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ با پیشنهاد اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان به سازمان امور عشایر ایران برای نوسازی ناوگان حمل و نقل این سازمان و خرید کامیون های آبرسان برای عشایر خبر داد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقش مهم عشایر در تولید و حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، گفت: تامین آب شرب سالم انسان و دام در مناطق عشایری از دغدغه‌های دولت و مجلس است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر تانکرهای تحت اختیار سازمان امور عشایر ایران، قدیمی، مستهلک و فرسوده شده اند و امکان تعمیر و نگهداری آنها برای این سازمان وجود ندارد.

کریمی فیروزجایی افزود: بر همین اساس اعضای کمیسیون تلفیق بودجه مجلس با پیشنهاد بنده در خصوص اختصاص یکهزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان حمل و نقل سازمان امور عشایر و خرید کامیون های تانکردار جدید برای آبرسانی در مناطق عشایری موافقت کردند.

رئیس فراکسیون عشایری و نماینده مردم بابل در مجلس ادامه داد: پیشنهاد الحاق یک بند به تبصره (۵) لایحه بودجه ۱۴۰۱، بدین شرح است که ۱۰هزار میلیارد ریال اوراق اسلامی از محل بند (ب) برای خرید تانکرهای آبرسان مورد نیاز سازمان امور عشایر ایران با تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق از جانب دولت تعلق می‌گیرد.

  نظرات