مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر: ۱۹۰ پروژه عشایری توسط ۱۶ دستگاه در دهه فجر به بهره برداری می رسد

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران از افتتاح ۱۹۰ پروژه عشایری با اعتبار ۴۳۰ میلیارد تومان توسط ۱۶ دستگاه در ایام دهه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد با قدردانی از دستگاه هایی که برای کاهش مشکلات جامعۀ عشایری خدمات ارائه می دهند، گفت: در ایام دهه مبارک فجر ۱۹۰ پروژه توسط ۱۶ دستگاه در مناطق عشایری کشور افتتاح و مورد بهره برداری عشایر قرار می گیرد.

وی افزود: برای اجرای این پروژه ها ۴۳۰ میلیارد تومان در ۱۰۲ شهرستان هزینه شده است و ۳۸ هزار خانوار عشایری از مزایا و خدمات آن بهره مند می شوند.

احمدی میرقائد اظهار داشت: وزارت نفت با ۱۸۶ میلیارد تومان اعتبار به عنوان رتبۀ نخست اجرای پروژه در مناطق عشایر می باشد و وزارت راه و شهرسازی با ۷۰ میلیارد تومان، وزارت جهاد کشاورزی با ۵۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و وزارت نیرو نیز با ۴۹ میلیارد تومان اعتبار در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران گفت: عمده این پروژه ها در حوزه های آبرسانی، برق رسانی، توزیع پنل های خورشیدی، راه اندازی اقامتگاه های بومگردی، اجرای شبکه های آبیاری کم فشار و مرمت و بازسازی قنوات می باشد.

 

  نظرات