سرپرست سازمان امور عشایر ایران: صادرات دام سیاست درستی است و سود آن به عشایر می رسد

سرپرست سازمان امور عشایر ایران گفت: صادرات دام سیاست کاملاً درستی است که اگر درست انجام شود سود آن به خود عشایر می رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، عباس پاپی زاده در نشست شورای مدیران سازمان امور عشایر با رئیس سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ۸۵۰ هزار تن تولید گوشت کشور است که ۲۵ درصد آن را عشایر تولید می کنند، گفت: عدد صادرات دام عشایر ۳۵۰ هزار رأس است که حدود ۷ هزار تن می شود یعنی یک دهم درصد کل تولید که چندان روی بازار تاثیر نمی گذارد.

 

وی با بیان اینکه نظارت بر صادرات دام عشایر نیاز به یک همگرایی دارد، گفت: سیاست وزارت جهاد کشاورزی و شخص وزیر این است که از بخش کشاورزی و عشایر به طور قاطع دفاع کنیم.

پاپی زاده بیان داشت: در کشورهای همسایه هر کیلوگرم دام زنده حداقل ۳٫۵ دلار  خریداری می شود که برای کشور  ارزآوری دارد و ما اگر ما بازار آنان را تامین نکنیم، کشورهای دیگر تامین خواهند کرد.

 

 گلوگاه های فساد باید توسط مدیران شناسایی و نظارت شود

رئیس سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی نیز در این نشست با بیان اینکه تهدیدات دشمن بعد از انقلاب، تهدیدات سخت بود، گفت: در دفاع مقدس ۲۲۰ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است که باید میراث دار این گنجینۀ عظیم باشیم.

نصیری بیان داشت: تهدیدات بعدی دشمن، تهدیدات فرهنگی و تهاجم فرهنگی بود و تهدیداتی که امروز با آن مواجه هستیم هم تهدیدات سخت و هم تهیدات نرم  است.

وی بیان داشت: دشمن دنبال این است که ابتدا ناامیدی را در بین مردم گسترش دهد و تبع آن بی اعتمادی به نظام و ناکارآمدی نظام را نشان دهد که در مقابله با این تهدیدات ما مدیران نقش مهمی داریم.

رئیس سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه اگر امنیت غذایی نداشته باشیم امنیت سیاسی و اجتماعی ما نیز به مخاطره می افتد، بر نظارت بر انجام درست امور تاکید کرد و گفت: نظارت از مدیریت جدا نیست یعنی باید گلوگاه های فساد توسط مدیران شناسایی شود و نظارت هوشمند در سیستم ها شکل بگیرد.

  نظرات