مدیرکل امور تعاونی‌های سازمان امور عشایر ایران: ۴۲۴ صندوق اعتبار خرد زنان عشایری در کشور فعالیت می کنند

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر ایران از فعالیت ۴۲۴ صندوق اعتبار خرد زنان عشایری در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، رضا بیات در گفتگو با خبرگزاری ها اظهار داشت: در حال حاضر ۴۲۴ صندوق اعتبار خرد زنان عشایری در کشور فعالیت می کنند و حدود ۳۰ هزار نفر از زنان عشایری عضو این صندوق‌ها هستند.

وی افزود: این زنان در حوزه های دامپروری، پرورش مرغ بومی و قارچ، تولید گیاهان دارویی، مواد لبنی و تولید صنایع دستی و قالی و قالیچه فعالیت می‌کنند.

بیات گفت: برای حمایت و توانمندسازی این صندوق‌ها تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات اختصاص داده ایم که در یک پروسه چهار ساله پس از تاسیس و با توجه به فعالیت‌های صندوق پرداخت می‌شود.

مدیرکل امور تعاونی‌ها و نظام بهره‌برداری سازمان امور عشایر ایران بیان کرد: توانمندسازی این بخش از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش موثرتر زنان عشایری در بخش کشاورزی و صنایع دستی می باشد.

وی اظهار داشت: بهبود معیشت خانوارهای عشایری از جایگاه خاصی برای ما برخوردار است و ظرفیت‌های خوبی  در این صندوق ها برای بهبود معیشت خانوارهای عشایر وجود دارد.

  نظرات