برنامه ریزی برای واردات ۵۷۰ هزار تن نهاده دامی عشایر

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان از برنامه ریزی برای واردات ۵۷۰ هزار تن نهاده دامی و صادرات ۳۰۰ هزار راس دام عشایر در سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، فضل خرم در مجمع عمومی فوق العاده اتحادیه های تعاونی عشایری کشور که با حضور سرپرست سازمان امور عشایر ایران برگزار شد، اظهار داشت: برای سال آینده واردات ۵۷۰ هزار تن نهاده دامی و صادرات ۳۰۰ هزار راس دام عشایر را برنامه ریزی کرده ایم.

وی با اشاره به فعالیت های اتحادیه دامداران متحرک در سال های اخیر، گفت: امروز گردش منابع در اتحادیه ها و تعاونی های عشایری بی سابقه است و با حمایت‌ها و همکاری سازمان امور عشایر ایران، سرمایه اتحادیه از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به ۳۳ میلیارد تومان افزایش داده شده و ۳۷ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت کرده‌ایم.

 

مدیرعامل اتحادیه عشایری دامداران متحرک ایرانیان با بیان اینکه سالانه ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مومنانه برای عشایر اختصاص می دهیم، افزود: امسال این کمک‌ها به عشایر زلزله زده اندیکا، تهیه کانکس‌های مدارس عشایری در داراب، کمک به سیل زدگان در سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان‌شرقی اختصاص داده شد.

 

مدیرکل امور تعاونی و نظام بهره برداری سازمان امور عشایر ایران و مدیران عامل اتحادیه های عشایری استانهای کشور در این نشست حضور داشتند.

  نظرات