“دامدار کارت” برای تامین نهاده دامی در اختیار عشایر و روستاییان قرار می گیرد

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: اعتباراتی با نرخ ۱۱درصد در قالب دامدار کارت برای خرید نهاده دامی در اختیار دامداران عشایری و روستایی قرار می گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، مدیرعامل بانک کشاورزی در آیین رونمایی از “دامدار کارت” که روز شنبه ۲۷ آذر ماه با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: دامدار کارت با هدف کمک به نقدینگی دامداران برای تهیه علوفه دام داشتی طراحی شده و در این مرحله دوهزار میلیارد تومان با نرخ ترجیهی ۱۱درصد در قالب کارت تأمین نهاده دامی پرداخت می شود.

روح الله خدارحمی با بیان اینکه دامداران روستایی و عشایری که به بانک معرفی می شوند می‌توانند متناسب با دامی که در اختیار دارند ۱۰، ۲۰ و ۵۰ میلیون تومان تسهیلات با کمترین تشریفات و در کوتاه ترین زمان دریافت کنند، ابراز امیدواری کرد این اقدام به گره گشایی مشکلات دامداران کمک کند.

وی با بیان اینکه هدف از ارائه دامدار کارت این است که در این مقطع از سال به نقدینگی دامداران کمک کنیم تا بتوانند برای دام داشتی خود علوفه تهیه کنند، توضیح داد: بانک کشاورزی با همکاری بانک مرکزی اعتباری را برای کمک به نقدینگی دامداران در نظر گرفته و این اعتبار با نرخ ترجیحی ۱۱ درصد در قالب کارت خرید نهاده دامی در اختیار دامداران قرار خواهد گرفت که برای تهیه علوفه، ذرت، کنجاله و جو می باشد.

خدارحمی خاطرنشان کرد: سال گذشته با “کشاورز کارت” مبلغ ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار با نرخ ترجیحی در اختیار کشاورزان و زارعین قرار گرفت و امسال این طرح به دامداران اختصاص یافته و اعتبار آن با دستور وزیر جهاد کشاورزی قابل افزایش است.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: دامداران بر اساس دام داشتی که در اختیار دارند توسط سازمان های جهاد کشاورزی استانها به شعب بانک کشاورزی معرفی می شوند و بانک کشاورزی در اجرای برنامه های حمایتی از فعالان بخش کشاورزی و تأمین نقدینگی برای خرید نهاده دامی از مراکز توزیع معرفی شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی، دامدار کارت را در اختیار دامداران قرار می دهد.

“دامدار کارت” متناسب با نیاز دامداران روستایی و عشایری است

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم اظهار کرد: معاونت امور دام با کمک سازمان امور عشایر ایران و تشکل‌های دامداران این طرح مشارکتی را با همکاری بانک کشاورزی به مرحله اجرا در آورده که مبتنی بر نیاز دامداران به خصوص دامداران روستایی و عشایری است.

حسین دماوندی نژاد افزود: در این طرح، بانک کشاورزی با معرفی یک کارت برای خدمات به دامداران و عشایر با قابلیت تکرار، در مرحله اول مبلغ دو هزار میلیارد تومان خدمات بانکی را به دامداران ارائه می کند.

 

  نظرات