با مصوبه شورای عالی اداری شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری ایجاد می شود

در یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای عالی اداری به ریاست رئیس جمهور، ایجاد “شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری” تصویب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، یکصد و هفتاد و هشتمین جلسه شورای اداری عصر سه شنبه ۱۶ آذر ماه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. “منشور نظام اداری مردمی” و “تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری” دو مصوبه مهم این نشست بود.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در این نشست منشور نظام اداری مردمی بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: رئیس جمهور منویاتی داشتند که نسبت مردم و دولت باید یک نسبت مبتنی بر رابطه صمیمی باشد و مردم احساس کنند در دستگا های اجرایی واقعا ارباب و رجوع هستند.

میثم لطفی افزود: قرار شد رئیس جمهور منشور دولت مردمی را طی بخشنامه ای به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ نمایند.

تشکیل “شورای عالی جهاد سازندگی و امور عشایری” دیگر مصوبه این نشست بود. رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در این خصوص گفت: ماموریت این شورای عالی هماهنگی فراقوه ای بین دستگاه های اجرایی، نهادهای مردمی و نهادهای انقلابی برای تسریع در خدمت رسانی به مردم خصوصا در مناطق محروم و مناطق روستایی و عشایری خواهد بود.

 

  نظرات