مراسم تجلیل از بسیجیان نمونه امور عشایر کشور برگزار شد

به مناسبت هفته بسیج، مراسم تجلیل از بسیجیان نمونه سازمان امور عشایر ایران و امور عشایر استانها در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از سازمان امور عشایر ایران، به مناسبت هفته بسیج، مراسم تجلیل از بسیجیان نمونه سازمان امور عشایر و امور عشایر استانها در سالن شهید سپهبدقاسم سلیمانی در تهران برگزار شد.

رئیس اندیشکده تجربه انقلاب اسلامی در این مراسم ویدئوکنفرانسی اظهار داشت: حضرت امام (ره) در سال ۱۳۲۰ در کتاب خود موضوع ارتش مردمی را مطرح کردند و بعد از پیروزی انقلاب که دشمنان بحران امنیت داخلی را ایجاد کردند، بسیج شکل گرفت.

سردار مهدی محمدفر ادامه داد: ما در جریان درگیری های اوایل انقلاب ۱۸ هزار شهید دادیم و امام (ره) با فرمان تشکیل شبکه اطلاعاتی، اینها را زمین گیر کرد و توانستیم برضد انقلاب مسلط شویم.

وی با بیان اینکه مخلص ترین، شجاع ترین و باصفاترین جنگجوها در زمان دفاع مقدس عشایر بودند، گفت: عشایر با وجود وقوع خشکسالی و مشکلات در تامین علوفه و نگهداری دام که به آنان آسیب می زند، با جان و دل از انقلاب دفاع می کنند.

رئیس اندیشکده تجربه انقلاب اسلامی اظهار داشت: تجربه نگاری تاریخ انقلاب اهمیت دارد چراکه ملتی که حافظه تاریخی خود را از دست بدهد همه چیز خود را از دست می دهد و باید برای حفظ ارزشها، تجارب انقلاب را در قالب آموزش به نسل آینده انتقال دهیم.

ذخایر انقلاب آخرین سنگر  هستند

دبیر شورای مشاورین وزار در امور ایثارگران نیز در این مراسم اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد بسیجیان و ایثارگران کمتر از حضور در جبهه های جنگ نیست.

رضا رحیمی نسب با طرح این سوال که چرا امام (ره) عشایر را ذخیره انقلاب نامید، گفت: وقتی به شکل راهبردی به این موضوع نگاه می کنیم یعنی اینکه هرجا به انتهای خط رسیدیم از جمله در اقتصاد و تولید، آخرین سنگر عشایر هستند و نیروی عظیمی مثل عشایر باید وارد شوند و کشور را نجات دهند.

وی افزود: اینکه امام خمینی (ره) در آن زمان محسن رضایی را که از عشایر است به عنوان فرمانده سپاه معرفی می کند نشان دهنده اعتقاد حضرت امام به جامعه عشایری در دفاع از کشور است.

دبیر شورای مشاورین وزار در امور ایثارگران گفت: کشور را با موشک و اتم نمی توانیم نجات دهیم بلکه کشور را با نیروی انسانی کارآمد به نام بسیج می توانیم نجات دهیم.

آموزش ۲۳ هزار نفر از عشایر کشور در زمینه طیور

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی و شهید همدانی، گفت: مکتب امام (ره) بود که بسیجی را بوجود آورد و حاج قاسم ها را تربیت کرد.

محسن فرجی از همکاری بسیج با سازمان دامپزشکی برای آموزش ۲۳ هزار نفر از عشایر کشور در زمینه طیور خبر داد و افزود: در این طرح واکسن رایگان در اختیار عشایر قرار داده می شود و باعث صرفه جویی حدود ۹۰۰ میلیارد تومانی می شود.

 

  نظرات