خدمات به عشایر صرفا با کارت شناسایی ارائه می‌شود

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: هرگونه خدمات به عشایر صرفا با کارت شناسایی عشایری ارائه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران، مهدی میزبان در مراسم معارفه سرپرست جدید امور عشایر خوزستان اظهار داشت: سامانه “ایلیار” برای ساماندهی عشایر طراحی شده که از طریق آن برای عشایر (با ارائه مستندات) کارت شناسایی صادر می‌شود.

وی ادامه داد: سامانه “ایلیار” براساس سرشماری ثبتی مبنایی عشایر کوچنده عمل می‌کند و کارت شناسایی فقط برای افرادی که نام آنان در این سرشماری وجود دارد صادر می‌شود و برای افرادی که نام آنان در سرشماری نباشد امکان صدور کارت شناسایی وجود ندارد.

میزبان یادآور شد: صدور کارت شناسایی برای عشایر دارای اهمیت است چراکه تمام خدمات از جمله سهمیه آرد و نفت و سایر اقلام مورد نیاز صرفا به دارندگان کارت شناسایی عشایری ارائه می گردد.

معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: براساس نتایج آخرین سرشماری عشایر کوچنده کشور که به روش ثبتی مبنا انجام شده است، استان خوزستان پرجمعیت ترین استان عشایری کشور می‌باشد.

وی بیان داشت: قویترین سازماندهی ایلی را ایل بختیاری دارد و بعد از آن ایل قشقایی است که دارای سازماندهی و رده بندی ایلی منظم است.

گفتنی است، در این مراسم حکم انتصاب “سیداسکندر موسوی زاده” به عنوان سرپرست امور عشایر خوزستان به وی ابلاغ و از زحمات “سیدهدایت الله موسوی” سرپرست پیشین این اداره کل قدردانی به عمل آمد. “سیداسکندر موسوی زاده” سرپرست جدید امور عشایر خوزستان پیش از این مسئولیت واحد عمران اداره کل امور عشایر استان را برعهده داشت.

  نظرات