رویداد ملی نوآوری، فناوری و کارآفرینی شتر در یزد برگزار می شود

دبیر اجرایی و هماهنگ کننده رویداد ملی نوآوری، فناوری و کارآفرینی شتر: این رویداد ملی در تاریخ ۱۸و ۱۹ آبان سال جاری در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر استان یزد و به نقل از ایسنا: هدف اصلی این رویداد که با توجه به سخنرانان بین‌المللی خود در واقع در سطح بین‌المللی و به صورت نیمه حضوری برگزار می‌شود، ایجاد فرصت جذب سرمایه برای صاحبان ایده و فناوری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های تنها ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور در یزد، از استخراج سه دهه اطلاعات شجره‌ی شترها در این مرکز و تحقیقات گستره روی ۱۵۰ نفر شتر در این ایستگاه، اظهار کرد: در حال حاضر این ایستگاه در سطحی رار گرفته که علاوه بر کارهای مطالعاتی، در زمینه کارآفرینی و فناوری در این حوزه نیز حرفه‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی از جمله اقدامات و دستاوردهای این مرکز تاکنون را تولید کیت انتخاب ژنومی شتر، تولید اپلیکیشن ساروان یار که ضمن رصد گله‌ی شترها در بیابانف قابلیت‌های زیادی دیگری حتی تعیین وزن شتر در بیابان را دارد و گردآوری اطلاعات ژنومی شتر تک کوهانه برای استفاده بخش‌های دولتی و غیردولتی، ذکر کرد.

اسمعیل‌زاده حسینی در ادامه با بیان این که کشاورزی دانش بنیان یکی از رویکردهای مهم در تولید محصولات دامی بوده و این رویداد ملی جهت شناسایی ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه برای رفع معضلات و تولید محصولات جدید در حوزه شتر است، خاطرنشان کرد: برگزاری این رویداد در روزهای آتی به همراه برگزاری روز ملی مزرعه شتر در سال ۱۳۹۸ در واقع زمینه‌سازی برای برگزاری سمپوزیوم جهانی شتر به میزبانی استان یزد در سال ۲۰۲۴ میلادی است.

  نظرات