اطلاعیه: آخرین مهلت تمدید پروانه چرای دام

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در فراخوانی مهلت تمدید پروانه چرای دامداران و عشایر را تا هشتم آذرماه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر استان یزد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، در فراخوان دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور آمده است: به اطلاع دامداران دارای پروانه مرتعداری (پروانه چرای دام) می‌رساند که به استناد بخشنامه شماره ۹۹/۱/۲۷۸۹۵ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تمدید پروانه چرای دام تا هشتم آذرماه ۱۴۰۰ ضروری است.

لذا ضروری است دامداران با ارائه کارت ملی و پرداخت عوارض، اعتبار پروانه چرای دام را تمدید نموده سپس اقدام به تهیه و انعقاد طرح مرتعداری تلفیقی کنند.

دامدارانی که تا کنون نسبت به تمدید پروانه چرای دام اقدام ننمودند، تا تاریخ ذکر شده مهلت دارند با مراجعه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها نسبت به تمدید پروانه چرای دام اقدام نمایند. عدم تمدید سالانه کارت پروانه چرای دام، ابطال و سلب امکان دامداری در مرتع را به همراه دارد و در صورت گسیل دام توسط دامدار به مرتع، به عنوان متخلف شناسایی و از طریق یگان حفاظت منابع طبیعی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

همچنین در صورت عدم تمدید سالانه، پروانه چرای دام دامدار باطل و مرتع بلامعارض شناخته شده و اراضی ملی و مرتعی به سایر دامداران و یا عشایر واجد شرایط که در استان حضور دارند واگذار می‌شود.

عوارض تمدید پروانه چرای دام، سالانه از طرف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعیین می‌شود که رقم آن ناچیز است و با هزینه کرد آن در اجرای طرح‌های اصلاحی و احیایی، عواید و منافع آن به دامدار و مرتعدار باز می‌گردد.

  نظرات